• ایران قلم:این همه صدام حسین در “جوار خاک میهن” برایتان بشگن زد، به جایی رسیدید که الان از فرنگ برسید؟    :   " بشکن زدن " که چیزی نیست، اگر ترامپ ، با دست های خودش صدام حسین را از قبر در بیاورد و به همراه ترکی فیصل و جولیانی ...
 • محمد حسین سبحانی: مسعود رجوی در کمای مغزی است    :    حضور مجاهدین خلق در عراق ، چه در اشرف و چه  در لیبرتی ، ظرفی بوده است که توهم اعضا را برای باصطلاح  روشن کردن دوباره موتور ارتش آزادیبخش   دامن ...
 • ایران قلم: سرکار خانم عاصمه جیلانی ! لطفا اشتباه آقای احمد شهید را تکرار نکنید    :   متاسفانه در گذشته آقای احمد شهید از  کانال منابع سازمان مجاهدین تغذیه می شدند، همان های که خود خشونت را تولید می کنند، و خود زندان ، زندانبان و شکنجه گر ...
 • سبحانی: مجاهدین ظرف بی بدیل جغرافیای عراق را جهت استمرار استراتژی خشونت برای همیشه از دست دادند    :   بنابراین جغرافیای عراق ظرف بی بدیلی برای مجاهدین خلق در راستای استمرار استراتژی خشونت و ترور و جنگ مسلحانه بود که مجاهدین خلق با حضور در آلبانی با صدای ...
 • محمد حسین سبحانی:سازمان مجاهدین در “مرداب” یک گام به جلو حرکت کرده است    :   سازمان مجاهدین بعد از سرنگونی صدام حسین باید بها و تاوان سیاسی و تشکیلاتی آغاز مبارزه مسلحانه و خشونت طلبانه را  تمام و کمال می پرداخت، ولی به ...
 • مصاحبه ایران قلم با سبحانی ـ هنوز زخم های خشونت و مبارزه مسلحانه التیام نیافته است    :   البته من قصد نداشتم که شورشیان فارک را با مجاهدین خلق مقایسه کنم، انچه اشاره کردم درس تاریخی است که سازمان مجاهدین می تواند از عمق نفرت و دوری مردم از ...
 • ترفنده های جدید مجاهدین خلق

  هیئت حقیقت یاب، روایت فروردین ۹۰،

  ترفنده های جدید مجاهدین خلق،

  فرقه رجوی (سه مطلب رسیده از تیرانا، آلبانی)

  بنیاد خانواده سحر، تیرانا، آلبانی، پانزدهم اوت ۲۰۱۷:…  فرقه رجوی یک هیئت سه نفره آمریکائی را مکلف نموده است تا با پوشش دادن رسانه ای و کشاندن آنان به آلبانی به اصطلاح گزارشی از وضعیت فرقه برای اربابان خود تهیه نمایند و با مظلوم نمایی درصدد گرفتن امتیازهای بیشتر بر بیایند، اما اصل قضیه در تمامی این موارد پنهان و ناگفته است و آن درآوردن راه چاره خلاصی از حضور پررنگ جامعه جداشدگان …

  هیات حقیقت یاب یا توجیه کننده ظالمان

  مقاله ای از ایرج دادگر

  لینک به منبع

  با سلام خدمت خانواده های گرامی

  این مقاله حول شکست های پی درپی فرقه رجوی در آلبانی می باشد. داد و فقان فرقه رجوی از دست بخشی از جامعه جداشدگان در آلبانی گوش فلک را هم کر کرده است.

  یکروز با قطع مستمری پناهندگی، روز دیگر با تطمیع و حیله، یک روز با پیشنهاد دادن هزینه سه ماه و تشویق برای خارج شدن از این کشور، روز دیگر با تهدید به مرگ و غیره. اما اینبار دست به دامن لابی های جنگ طلب افراطی در آمریکا شده است.

  فرقه رجوی روز گذشته یک هیئت سه نفره آمریکائی را مکلف نموده است تا با پوشش دادن رسانه ای و کشاندن آنان به آلبانی به اصطلاح گزارشی از وضعیت فرقه برای اربابان خود تهیه نمایند و با مظلوم نمایی درصدد گرفتن امتیازهای بیشتر بر بیایند، اما اصل قضیه در تمامی این موارد پنهان و ناگفته است و آن درآوردن راه چاره خلاصی از حضور پررنگ جامعه جداشدگان در آلبانی می باشد که احتمالا با خانواده ها نیز ترکیب خواهند شد.

  تجارب اشرف و شیوخ خریداری شده از طرف فرقه را خوب یادمان هست. فرقه درصدد برخواهد آمد تا با صدا زدن مزدوران خود که ظاهرا از فرقه جدا شده اند اما در واقع همان مزدوران خودش در بیرون مناسبات هستند و دادن شهادتهای دروغین، بلکه بتواند اندکی از شکستهای روزها و ماههای اخیر خود را جبران نماید، در حالیکه در عرف سیاسی وقتی به روی چند به اصطلاح شخصیت نام هیئت حقیقت یاب گذاشته میشود، بدین معنی است که هیئت مربوطه مستقل از هر گرایشی به شخص یا گروهی از همه جوانب بازدید و دیدگاهها و بازرسی و مشاهدات خودش را برای دولت متبوع خودش گزارش می نماید.

  در حالیکه در این مورد اگر چه پیشاپیش برای ما پر واضح است که این چیزی جز بزک کردن چهره خود فرقه و تشکیلات پوسیده اش در آلبانی نیست، ولی اگر به واقع حقیقت یاب باشند محک اصلی در صحنه عمل، حضور هیئت مربوطه در بین جامعه جداشدگان است. بخصوص که جداشدگان برخلاف فرقه که یک تشکیلات مخرب و مهندسی شده است، هر فرد به صورت مجزا طرف حساب خواهد بود و به راحتی برای هر ناظری و هرکسی که یک ذره انصاف و انسانیت در وجودش باقی مانده باشد، سنگ محک حقیقی و ترازوی واقعی می باشد تا با فاکت و نمونه، مورد به مورد، ظلم و ستم یکساله ای که فرقه بر تک تک افراد جدا شده اعمال نموده است را بیان نماییم.

  اما واقعیت را اگر بخواهید تمامی این خیمه شب بازی ها و مانورهای سیاسی فرقه در عرصه مطبوعات و رسانه یک چیز بیشتر نیست. پاتک در مقابل افشاگری های جداشدگان و بزک نمودن قدرت پوشالی خود در حالیکه این روزها شاهد هستیم که حتی بدلیل مخالفتهای صریح نفرات مبنی برجابجایی به فرودگاه متروکه و دور افتاده، جابجایی را نیزمتوقف نموده اند و بدنبال راه چاره ای برای بیرون رفت از این گردابی که در آن گرفتار شده اند هستند.

  اما بقول معروف هرکاری بکنند محکوم به شکست محتوم خواهند بود، چراکه این فرقه تنها یک جریان واپسگرا و عقب مانده است که جایی در دنیای امروزی ندارد.

  ایرج دادگر (تیرانا- آلبانی)

  روایت تلخ پشت پرده ۱۹ فروردین خونین ۱۳۹۰

  ایرج دادگر

  لینک به منبع

  عید نوروز سال ۹۰ خسته و کوفته از کارهای پوشالی آماده سازی عید آمده بودیم. سال خرگوش بود، الان هر وقت اسم خرگوش می آید ناخداگاه از آن بدم می آید. بعد از دید و بازدیدهای کنترل شده عید، سیزده بدر را به دریاچه نور رفتیم. من و تعدادی از دوستانم در حال صحبت با یکدیگر راجع به تحولات عراق و مواضع فعلی و آینده آمریکا بودیم که به یک باره سروکله صدیقه حسینی پیدا شد. با پرویی آمد و گفت چیه محفل میزنید جمع کنید برید توی جمع.

  ما هم خندیدیم و گفتیم داریم روی طرحهای دفاعی کار میکنیم. نفر همراه او سرخ شد ولی تو دهنی را دیگر دریافت کرده بود و گور خودشان را گم کردند و رفتند. بعد از آن از ظاهر قضایا پیدا بود که برایمان مراقب گذاشته بودند.

  در حال صحبت بودیم که صدای مادری از جمع خانواده ها از درب شیر (باب اسد) شنیده شد. “عیدتون مبارک عزیزانم عید بر شما مبارک………”

  برای دقایقی همه ما به فکر فرو رفته بودیم. تا کی؟ آخر همه خانواده ها که مزدور شدند، آیا فقط شما از ما بهتران هستید؟

  در حال صحبت بودیم که یکی از افسرهای عراقی از کنار محل صنایع صدایم زد. به بهانه آب دادن پیش او رفتم. او که قبلا در معمل زرهی ها یکی از افسرها بود و با من از قبل آشنایی و دوستی داشت به من گفت چکار دارید میکنید؟ به او گفتم مگه نمی بینی سیزده بدر مراسم سنتی ما ایرانیان است. با تعجب گفت مگر به شما نگفته اند؟

  به او گفتم چی را نگفته اند؟

  گفت قراره از بغداد نیروهای مهندسی، واکنش سریع، پلیس فدرال، سوات و سوار زرهی بی ام پی وان بیاورند. گفتم برای چه؟ گفت دولت با توافق آمریکا قراره زمین های ضلع شمال اشرف را تا ابتدای اتوبان ۱۰۰ از شما پس بگیرد و اینرا به سران شما هم ابلاغ نموده اند و ما نمی خواهیم اتفاقی بیفتد، پس بهتر است تخلیه کنید چون میخواهیم از پشت اتوبان ۱۰۰ خاکریز بزنیم و کاری با شما نداریم.

  به او گفتم تاریخ دقیق چه زمانیست؟ پاسخ داد از فردا اولین اکیپ سوار زرهی بی ام پی وان از شهر بعقوبه حرکت میکند. طرح اینست که ابتدا آنها زمینها را اشغال کنند با شما کاری ندارند فقط خط فاصله جدا کردن زمینهای خالی ضلع شمالی را نشان میدهند که خالی کنید سپس حدود یک هفته بعد نیروهایی که گفتم از بغداد حرکت خواهند نمود. اگر تخلیه نکنید فرمان شلیک صادر شده است.

  از او تشکرکردم و پیش دوستانم آمدم و موضوع را به آن دو نفر بازگو نمودم. همه ما در فکر بودیم که دوباره خون به راه خواهد افتاد. آن روز را هر کداممان به مقر خودمان رفتیم. حوالی ساعت ۱۲ شب فرمان داده شد که همین الان بایستی از قرارگاه به مواضع دفاعی حرکت کنید. موضع ما در میدان لاله بود. سپیده دم نفربرهای بی ام پی وان وارد اشرف شدند. من که فرمانده بودم بلافاصله با بیسیم موضوع را به فرماندهی که همانجا حضورداشت اطلاع دادم. بعداز دقایقی او با خودروی شخصی لانسر خودش آمد. با خونسردی گفت اشتباه میکنی نفربری وارد قرارگاه نشده است. به او گفتم مگر صدای زرهی را نمی شنوی؟ گفت خودروی آمادشان است. سپس دوربین را به او دادم و گفتم نگاه کن.

  نفربرها آمدند و هر کدام در مواضعی که روز قبل افسر عراقی گوشزد کرده بود مستقر شدند.

  با دستپاچگی گفت چرا زودتر اطلاع ندادی؟ تو چه فرماندهی هستی؟ لیاقت دیدبانی هم نداری. من که از تعجب داشتم شاخ در می آوردم محو تماشای آن حقه باز شده بودم. سپس ادامه داد که به موضع زرهی ها برویم. منهم گفتم کار واجبی دارم از سرشب پست بودم مثل اینکه فراموش کردید.

  ادامه دارد …….

  ایرج دادگر (تیرانا – آلبانی)

  توضیح: زمانی که معسکر الخالص (همان قرارگاه اشرف) به مسعود رجوی تحویل داده شد در واقع یک پادگان عراقی نسبتا متروکه بود. بعدها رجوی درخواست کرد که مساحت آن افزایش یابد که صدام حسین یک روستا و زمین های زراعی کنار قرارگاه را مصادره کرد و به پادگان اشرف اضافه نمود. آن روستا هم از ساکنان تخلیه شد و افراد به زور کوچ داده شدند. خرابه های روستا همیشه در شمال قرارگاه وجود داشت. بعد از سقوط صدام حسین مالکان آن اراضی که سند رسمی داشتند به دادگاه های عراقی شکایت کردند و نهایتا حکم به بازپس گیری زمین ها داده شد. فرقه رجوی از پس دادن زمین های مصادره ای مردم امتناع ورزید و کار را عمدا به درگیری کشاند تا عده ای کشته و زخمی شوند و از خون آنان برای مظلوم نمائی استفاده کند.

  ترفندهای مجاهدین خلق برای حفظ و کنترل نفرات

  نوشته یکی از جداشدگان در آلبانی

  لینک به منبع

  من یکی از جدا شده ها هستم که در معرض ترفنده های مجاهدین خلق برای ممانعت از خروج بوده ام. شاید الان برای شما تعریف کنم خنده تان بگیرد، ولی برای کسانی که در فرقه مغزشویی شده اند این یک کلام جدی است که تاثیر گذار بوده و مانع از خروج آنها شده است.

  من که خودم در آنجا بودم برایم واقعا جدی بود. الان که در دنیای بیرون هستم تازه میفهمم چه شده و مثل شما ها خنده ام میگیرد. این ها موانع ذهنی است که فرقه برای ممانعت از جداشدن ایجاد کرده و استفاده می کند.

  این باب سخن بود برای اینکه به شما بگویم که تمام نفرات جوان و آنهایی که هنوز امیدی دارند دوست دارند هر چه زودتر از فرقه جدا شوند، ولی مسائلی هست که باعث میشود که نفرات در جا بزنند و به فکر فرو بروند و دست و پایشان برای فرار بسته شود.

  اول می گویند که اگر بروی بیرون خسره الدنیا والاخره میشوی. یعنی جهنم از آن تو است که خیانت کرده ای. این ادبیات مسعود رجوی رهبر فرقه است که همیشه با قران و آیه های آن بازی میکند و برای خود و فرقه اش سوءاستفاده می نماید. در صورتی که باید گفت خائن تو هستی که معلوم نیست در کجا قایم شدی و جرات نداری از ترس جانت خودت را علنی کنی، بعد دم از قران و ائمه میزنی

  دوم می گویند که اگر بیرون بروی فاسد و معتاد میشوی و الان خیلی از نفرات جداشده به این مسئله دچار شده اند. حالا من میخواهم بگویم یک نفر آدم بیطرف بیاید و نفرات را ببیند که چه کسی معتاد شده است.

  سوم می گویند که اینجا یعنی آلبانی کشور مافیا است و اگر تنها باشی بلا به سرت در میاورند. خیلی ها چند سال است بیرون هستند و ندیدیم به غیر از مجاهدین خلق، که خودشان بزرگترین مافیای قرن حاضر هستند، کسی بلائی به سرشان آورده باشد.

  چهارم می گویند که خانواده ات ترا بخاطر جدایی از سازمان طرد میکند و آنها می گویند که ما به تو افتخار میکردیم ولی الان چه شد که از سازمان بیرون آمدی، جواب دوستان و آشنایان را چگونه بدهیم. هر کس که بیرون آمد و با خانواده اش تماس گرفت گفتند تازه سرمان الان بلند است چون از این گروه خائن و جنایتکار و این فرقه تروریستی بیرون آمدی. فرقه ای که به کشور و ملت خودش هم خیانت کرد و میکند.

  پنجم می گویند که سازمان در هر صورت ایران را آزاد میکند و ما روزی به حساب کسانی که جدا شده اند خواهیم رسید و جزای آنها فقط گلوله است. اشکالی ندارد، این را از طرف جدا شده ها میگویم که شما ایران را آزاد کنید، ما خودمان گلوله به سر خودمان میزنیم.

  حرفهای خنده دار جواب خاصی ندارد، نهایتا هم می گویند که پول تمام کسانی که بیرون میروند را سازمان میدهد اگر بروید دیگر سازمان به کسی پول نمیدهد که این باعث میشود که شما بدون پول در این کشور باشید.

  این ها دلایلی بود که میخواستم به خانواده ها بگویم که در سازمان به این صورت جلوی نفرات را میگیرند. در صورتی که باید گفت آن دوران تمام شده است. الان در چند روز اخیر نفراتی بیرون آمده اند که شاخص تشکیلات بوده اند، ولی الان پی به ماهیت کثیف این فرقه برده اند که به این صورت از سازمان بیرون می آیند.

  این امید را به تمام خانواده ها میدهم که نفرات دارند کم کم به خود می آیند و دور نیست روزی که نفرات همه از این فرقه بیرون بیایند.

  امضاء محفوظ

  مطالب مرتبط :

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

   رجوی دو هدف را دنبال میکرد . هدف اول این بود که اگر به هر دلیل اتفاقی در عراق افتاد اشرف را از دست ندهد و بقول خودش به کانون استراتژیک نبرد  برگردد،  به این منظور که حکومتی مثل ایاد علاوی و خلاصه کسی که با رژیم ایران سر سازگاری نداشته و مایل به بودن مجاهدین در عراق است بعنوان کارت علیه رژیم . هدف دوم از ... مطلب کامل

  دو قرن سکوت

  عبدالحسین زرین‌کوب در سال ۱۳۰۱ در بروجرد زاده شد و در خانواده بسیار باورمندی رشد کرد. تا کلاس ۱۱ را در زادگاهش خواند و همزمان با پافشاری پدرش فقه و تفسیر قرآن و ادبیات عرب آموخت. ۱۶ ساله بود که به تهران رفت و با اینکه رشته‌اش ادبی نبود با رتبه ممتاز دیپلم ادبی گرفت و در دانشکده حقوق نام‌نویسی کرد ولی باز با پافشاری پدرش به زادگاهش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  در همین راستا بود ک باصرف مبالغ هنگفت و کمک لابی هاش در آلبانی تلاش داشت دولت و پلیس این کشور برخلاف تمایل این دولت را وادار و مجبور کند که آقای احسان بیدی رابعد تحمل بی دلیل یکسال زندان سر به نیست ویا حداقل به شکل فجیعی اخراج کند و بقول خودش از شر آقای بیدی خلاص شود اما با هشیاری دوستان و مقامات آلبانی که با ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  از جمله برنامه‌های ناپلئون، ساخت «آسیاب بادی» است که قرار است برای بهبود کیفیت زندگی حیوانات ساخته شود. نقشه اولیه این آسیاب توسط اِسنوبال طرح‌ریزی شده بوده و در ابتدا ناپلئون به مخالفت با آن برمی‌خیزد ولی بعدتر با بیرون راندن اِسنوبال، ایده ساخت آن را دوباره پی می‌گیرد اما به دلیل بی‌کفایتی ناپلئون، ساخت آن به شکل مطلوبی پیش نمی‌رود. در پایان، ساخته شدن این ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند . بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند .وبعد از این ,این مار زخمی شده به این سادگی دست بردار نیست وحتما باید زهرش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  اما این که در کمسیون پوشالی خودتان اطلاعیه صادر میکنید باید بگویم تناقضات داخل ان که من دیده ام کم نیست پس بهتر است از ستاد سیاسی خودت بخواهی که یک بار دیگر اطلاعیه خودتان را مروز بکند واز اینجا به شما میگویم اجازه نمیدهم هر غلطی میخواهید در رابطه با خانوده من بکنید و بگوید دست از سرتان برنمیدارم حتی اگر باشدرودر با شما بایستم و در ... مطلب کامل

  «مزرعه حیوانات» هنوز تعطیل نشده است

  چه بسیار فعالان سیاسی دنیا که مردم و جوانان را به خواندن این کتاب تشویق می‌کنند چرا که سمبولیسم شکل‌گرفته در آن فقط حکایت لنین و استالین و تروتسکی نیست و مابه‌ازای ماجراهای آن در بیشتر حکومت‌های تمامیت‌خواه و توتالیتر، واو به واو، تکرار می‌شود؛ داستانِ انگیزش به بهانه «خوابی» که میجر پیر برای حیوانات و مزرعه دیده، گرسنگی (فقر) و خشم ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  صبح روزی که همه منتظر آزاد شدن احسان بودند(«پنجشنبه 23 مرداد مصادف با 13 اوت») پلیس به او گفته بود که آماده باش که می خواهیم تورا آزاد کنیم! وقتی که خواسته بودند که اورا سوار کنند اواصرار کرده بود که دوستان من می آیند و باید وسایلم را هم آماده کنم که ببرم وقتی که پلیس فهمیده بود گفته بود قبول وسایل را بیاور ولی ما ترا ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  روشن است که مقامات آلبانیایی دخیل در بازداشت و آواره کردن آقای بیدی در مرز یونان سناریوی فرقه مجاهدین خلق در آلبانی را اجرا کرده اند ، چرا که وحشت رجوی از حضور اعضای نجات یافته از فرقه مجاهدین خلق در آلبانی دلایل روشن و مشخصی دارد که با بود و نبود تشکیلات مافیایی این فرقه مافیایی در آلبانی پیوند خورده است. اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  اواخر فیلم، یک قطار کوچک همراه با یک واگن را نشان می دهد که از خیل مسافران زیاد تنها چهار تن از دست زامبی های خونخوار نجات یافته و به سمت مقصد در حرکتند. این جا نیز مرد خبیث و خودشیفته که تا این زمان تعدادی و از جمله راننده قطار را قربانی زنده ماندن خود کرده بود به ویروس آلوده شده و قرار بود تا آخرین ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است.

  مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان می باشد

  تمام حقوق این سایت برای © 2020 ايران قلم. محفوظ است.