• ایران قلم:این همه صدام حسین در “جوار خاک میهن” برایتان بشگن زد، به جایی رسیدید که الان از فرنگ برسید؟    :   " بشکن زدن " که چیزی نیست، اگر ترامپ ، با دست های خودش صدام حسین را از قبر در بیاورد و به همراه ترکی فیصل و جولیانی ...
 • محمد حسین سبحانی: مسعود رجوی در کمای مغزی است    :    حضور مجاهدین خلق در عراق ، چه در اشرف و چه  در لیبرتی ، ظرفی بوده است که توهم اعضا را برای باصطلاح  روشن کردن دوباره موتور ارتش آزادیبخش   دامن ...
 • ایران قلم: سرکار خانم عاصمه جیلانی ! لطفا اشتباه آقای احمد شهید را تکرار نکنید    :   متاسفانه در گذشته آقای احمد شهید از  کانال منابع سازمان مجاهدین تغذیه می شدند، همان های که خود خشونت را تولید می کنند، و خود زندان ، زندانبان و شکنجه گر ...
 • سبحانی: مجاهدین ظرف بی بدیل جغرافیای عراق را جهت استمرار استراتژی خشونت برای همیشه از دست دادند    :   بنابراین جغرافیای عراق ظرف بی بدیلی برای مجاهدین خلق در راستای استمرار استراتژی خشونت و ترور و جنگ مسلحانه بود که مجاهدین خلق با حضور در آلبانی با صدای ...
 • محمد حسین سبحانی:سازمان مجاهدین در “مرداب” یک گام به جلو حرکت کرده است    :   سازمان مجاهدین بعد از سرنگونی صدام حسین باید بها و تاوان سیاسی و تشکیلاتی آغاز مبارزه مسلحانه و خشونت طلبانه را  تمام و کمال می پرداخت، ولی به ...
 • مصاحبه ایران قلم با سبحانی ـ هنوز زخم های خشونت و مبارزه مسلحانه التیام نیافته است    :   البته من قصد نداشتم که شورشیان فارک را با مجاهدین خلق مقایسه کنم، انچه اشاره کردم درس تاریخی است که سازمان مجاهدین می تواند از عمق نفرت و دوری مردم از ...
 • سیاوش رستار: وحشت مجاهدین از خانواده ها در آلبانی هم ادامه دارد

  بله همین شرایط  دارد در البانی دنبال میشه. منجمله برای خود من .خانوم من را  نمی گذارند به آلبانی بیاید و هزار توطئه راه انداخته است تا در آلبانی هسته خانواده شکل نگیرد. اگر سیاوش رستار ها در آلبانی تشکیل خانواده بدهند و بتوانند زندگی طبیعی خودشان را داشته باشند سایر افراد ناراضی هم می بینند که پس جز مرگ راه دیگری به نام زندگی هم وجود دارد و هر کس هم خواست در هر مسیری فعالیت سیاسی خودش را داشته باشد . چرا مجاهدین نباید اجازه بدهند و با خریدن افراد در سیستم های اداری آلبانی و کمیساریای عالی پناهندگان این موانع را ایجاد کنند. خود سازمانه که دارد تلاش میکنه که با انواع واقسام ترفندها که هیچ خانواده ای نتواند به آلبانی بیاید. من این را بارها به نفرات مختلف وبه خانواده خودم گفتم وبه خانوم خودم گفتم.
  وحشت فرقه مجاهدین از خانواده ها در آلبانی هم ادامه دارد

  06.12.2016 ـ مصاحبه سبحانی با سیاوش رستار آخرین فرد جداشده از مجاهدین در آلبانی ـ قسمت هفتم ـ وحشت مجاهدین از خانواده ها در آلبانی هم ادامه دارد

  مصاحبه سبحانی با سیاوش رستار آخرین فرد جداشده از مجاهدین در آلبانی ـ قسمت اول

  مصاحبه سبحانی با سیاوش رستار آخرین فرد جداشده از مجاهدین در آلبانی ـ قسمت دوم

  مصاحبه سبحانی با سیاوش رستار  ـ مسعود رجوی در 19 فروردین 1391 در اشرف دنبال ” خون” بود قسمت سوم

  مصاحبه سبحانی با سیاوش رستار ـ مسعود رجوی در اشرف دنبال ” خون” بود. قسمت چهارم

  مصاحبه سبحانی با سیاوش رستار ـ آیا مسعود رجوی در داخل قلعه اشرف بود؟ قسمت پنجم

  مصاحبه سبحانی با سیاوش رستار ـ روند فروپاشی قلعه اشرف قسمت ششم

  مصاحبه محمد حسین سبحانی با آقای سیاوش رستار آخرین عضو جداشده از مجاهدین در آلبانی

  قسمت هفتم : وحشت فرقه مجاهدین از خانواده ها در آلبانی هم ادامه دارد
  محمد
  حسین سبحانی: سلام عرض میکنم خدمت دوست گرامی جناب سیاوش رستار خیلی خوشحالم که با شما مجدد صحبت میکنم. خوشبختانه گفت گویی هایی که تا بحال داشتیم مورد استفبال مخاطبین قرار گرفته و امیدوارم بتوانید بر مشکلاتی  که سازمان مجاهدین درآلبانی برسرراهتان گذاشته غلبه کنید. ما تا کنون در مورد حضور ساطمان در اشرف و چگونگی انتقال شما به آلبانی صحبت کردیم. از این به بعد می خواهیم به شرایط شما و همینطور سازمان مجاهدین در آلبانی بپردازیم. بنابراین پیرو گفت گوهای قبلیمان خواستم ببینم که ارزیابی شما از شرایط در البانی چی است ؟
  سیاووش رستار: من هم خوشحالم که باشما صحبت میکنم . همانطوری که خود شما وهموطنانمون دراطلاع هستند هنوز داستان داستان انقلاب است. انقلاب ایدئولوژیک که مجاهدین گفت اند. چه درعراق و چه درالبانی همین شرایط را دارند پیش میبرند و تمام ازار واذیتهایی که دارد به اینجا وفشارهاییکه به ما دارد میادبه انواع اقسام ترفندها ..خریدن ادم ها  و باصطلاح دام پهن کردن وتوطئه کردن. من الان چیزی که میخواهم به شماعنوان بکنم درهمین راستا است که جواب سوال شما را هم خواهیم داد.. من وقتی سال هزاروسیصد هشتاد (1380ه.ش) به عراق رفتم. جنگ بین امریکا وعراق قرار گرفت ودرجایی قرارگرفتیم که به نام اشرف  که این انقلاب ایدئولوژیک یک فاز دیگری عوض کرد. که اون موقع که من فکر میکنم شما تواین فاز قرار نداشتین …  یعنی ما هفتگی گزارش روزانه مینوشتیم وهرشب باید گزارش مینوشتیم (گزارش غسل که مغزشویی فرقه میباشد ) لحظاتمان را و تناقض هایمان و می امدیم توحضورلایه خودمان میخواندیم .مثلا لایه عضومیخواند ولایه ام جدید وام قدیم ..که همه اینها درلایه های خودشان درحضور 10الی 15 نفره میخواندند . خیلی از اعضای سازمان مجاهدین از جمله خود من با این موضوع زاویه داشتیم . آنها برای اینکه افراد مشابه من را که متاهل بودند و همسرشان در ایران بود را برایشان مشکل ایجاد کنند و ارتباط خانوادگی انها را به هم بزنند تا زمینه ساز طلاق و انقلاب ایدئولوژیک باشد با خانواده ها از جمله همسر خودم تماس گرفته بودند و  گفته بودند که سیاوش زن دارد ویک خانومی تلفن کرده بودکه اسناد ومدارک ان موجود است که انشالله بتوانیم این اسناد ومدارک را که دارد فراهم بکنیم وارائه بکنم به مردم ایران که بفهمند این سازمان جلاد چیکار کرد با خانواده ها. از طرف دیگر  به من هم گفتند که خانم تو با یک نفر ازدواج کرده . من با ازدواج خانومم به دلیل اشتباهاتی که کرده بودم و فریب مجاهدین را در ترکیه خورده بودم ،مخالفتی نداشتم . خودتان میدانید سازمان ازنقطه ضعف ادمها استفاده میکند.یعنی میاد میبینه که نقطه ضعف انسانها کجاست از اون نقطه نفوذ میکند ومن رابه یک تنفر کشیده بود درست ازسازمانم شکایت داشتم وخیلی مشکلات وخیلی سوالاتی داشتم که هیچ وقت جوابشان را نگرفته بودم ولی توی این دوسال که اومدم جوابشون را گرفتم.که چه توطئه های کثیفی که کرد. چه کارهای کثیفی کرد با خود من و چه بلاهایی سر من آورد. .انواعو  اقسام دروغ ها را میامد در مورد همسر من به من میگفت درصورتیکه دروغ بود .وازان موقع هم مکالمه و ارتابط تلفنی مارا قطع کرد ودیگر نگذاشت با خانواده ها تماس بگیریم .زمانیکه خانواده ها بلند میشدند و  می امدند مقابل درب اشرف. باز نمی گذاشتند ما انها را ببینیم. یک سری ادم ها با واقعیت روبرو  میشدند . ببینید توی سازمان تلفن که نداشتیم .ارتباط اینترنتی ام نداشتیم .تلویزیون هم  تلویزیون خودسازمان بود.هیچ ارتباطی ام نمیتوانستیم بگیریم یعنی من یک حرفی را میخواستم با یکی بزنم باید شب میامدم گزارش را میدادم و یا ان نفر میرفت گزارشش را میداد.توی انواع نشستها به اصطلاح چیزهایی مختلف درمیاوردند توی حالتهای روان شناسی که انسان نقطه ضعفش کجا است ونقطه ضعف تمامی انسانها را هم میدانستند .
  این خانواده هاییکه اومدن من درمرحله اولش خوشحال شدم . چون گفتم که بعدازسالیان ادمها خانوادهایشان را میبینند .طرف بچه شو میبینه ..پدرشو میبینه ..مادرش را میبینه .زنش  را میبینه ، شوهرش را می بینه . ولی سازمان اساسا مانع این ملاقات ها بود و  تا جاییکه خود مسعود رجوی به کمک موضوع امد و کتابی علیع خانواده ها نوشت. گفت ما بااینا ..اینا با سازمان ..چیه اسمش ازوزارت اطلاعات خط میگیرند میایند ازایران بلند میشن می آیند اینجا در صورتی که این دروغ بود . البته رژیم هم با این مسئله مشکلی نداشت و جلوی خانواده ها را نمی گرفت حتی ممکن است به آنها برای گرفتن ویزا و غیره هم کمک کرده باشد ولی این ربطی به چرندیات سازمان ندارد. حکومت ایران میگفت باشه بلند شن بروند خانوادهایشان را ببینند..مابا زندانیمان ام همچین کاری را میکنیم.به زندانی ملاقات میدیم اقا بیا هفته ای یکبار خانواده اش را میبیند.
  ولی سازمان دید دارد ضرر میکند.چون انسانها دارند واقعیت را میبینند .به طرف میگفتند که  ببین شمامثلا مزدورین وتو وزارت اطلاعات کار میکنین ..فلان کاررامیکنین درصورتیکه خانوادهاصحبت کردن خب شما میدانید یکسری انسانهایی هستن اونجا که توی یک شرایطی قرار گرفتند که روشنفکر هستند . ادم های معمولی نیستند خوب و بد را متوجه می شوند.
  من حتی خودم شاهد بارهاشاهد بودم که پدرهشتاد ساله اومد دم درب گفت من فقط میخواهم بچه ام را ببینم..باشه بچه ام میخواهد به من فحش بدهد ..بزار جلوی روی من بیاید به من فحش بدهد من فقط بچه ام را ببینم .اون بچه اش را جلوی درب نمی اوردن وبعدم میامدن با انواع فتوشاپها وکارهاییکه انجام میدادن میامدن چیکار میکردن خانوادها را خراب میکردند“.
  چرا منی که..منی که  بچه ای که پانزده ساله پدرم را ندیدم ازاوج پدری بیخبر بودم چرا بعدازپانزده سال نباید بچه ام را ببینم..
  اخه یک پدر هشتاد ساله که میخواهد بچه اش را ببینه .باشه هرکاری که هست .ایا حق ندارد یک پدر هشتادساله بچه اش راببینه؟ یک مادرشصد ساله..هفتاد ساله بچه اش را ببینه؟
  ایا یک بچه ای که تاحالاازروزی که بدنیااومده والان بیست سالشه ودانشگاه دارد میره نمیتونه پدرش را ببینه ؟ نمیتونه مادرش راببینه؟
  محمد حسین سبحانی : سیاووش جان  شما  درواقع می خواهید بگویید که همین شرایط در حال حاضر  درالبانی هم وجود دارد درواقع سازمان مجاهدین از خانواده کماکان وحشت دارد و همین شرایط را دارد درالبانیا دنبال میکند؟
  سیاوش رستار : بله همین شرایط را دارد در البانی دنبال میشه.. منجمله برای خود من .خانوم من را  نمی گذارند به آلبانی بیاید و هزار توطئه راه انداخته است تا در آلبانی هسته خانواده شکل نگیرد. اگر سیاوش رستار ها در آلبانی تشکیل خانواده بدهند و بتوانند زندگی طبیعی خودشان را داشته باشند سایر افراد ناراضی هم می بینند که پس جز مرگ راه دیگری به نام زندگی هم وجود دارد و هر کس هم خواست در هر مسیری فعالیت سیاسی خودش را داشته باشد . چرا مجاهدین نباید اجازه بدهند و با خریدن افراد در سیستم های اداری آلبانی و کمیساریای عالی پناهندگان این موانع را ایجاد کنند. خود سازمانه که دارد تلاش میکنه که با انواع واقسام ترفندها که هیچ خانواده ای نتواند به آلبانی بیاید. من این را بارها به نفرات مختلف وبه خانواده خودم گفتم وبه خانوم خودم گفتم.
  محمد حسین  سبحانی: یعنی فکر میکنی که وحشت سازمان مجاهدین از خانواده ها در البانی هم ادامه دارد . یعنی رهبری مجاهدین نگران است که کابوسی که خانواده ها برای فرقه رجوی مقابل کمپ اشرف و لیبرتی  ساختند، در آلبانی تکرار شود . به ویژه تشکیل خانواده در اینجا. ممکن است بیشتر در مورد مشکل آوردن همسرت توضیح بدهی؟
  سیاوش رستار : ببینیند وقتی که پای خانواده به اینجا باز میشه و همانطور که شما گفتید زندگی خانواده گی برای اعضای جداشده شکل بگیرد. راه باز می شود. ره برای جدایی هموار می شود. افراد ناراضی امید پیدا می کنند. یکی از ترفندهایی که مثلا سازمان می زند این بوده است که با همسر من تماس گرفته است و گفته است سیاوش در آلبانی ازدواج کرده است. یا در همین ارتباط یکی از زن های سازمان تماس گرفته است تا رابطه من با همسرم را به هم بزند یا در یک مثال دیگر . درواقع افرادی که درواقع ناراضی هستند وبا سازمان فاصله دارندودرحاشیه سازمان دارند فعالیت میکنند ولی همسر آنها هنوز در تشکیلات سازمان در البانی حضور دارند . سازمان حتی به این گونه افراد کمک می کند یا صحنه سازی می کنه که در اینجا با یک زنی دوست شوند یا فرضا دوست هستند بعد میره عکس و هبر اینها راا به اون همسراصلیش که در درون تشکیلات هست  را اطلاع میده و میگه  ببین مثلا شوهر تورفت دنبال کس دیگر .

  ادامه دارد

  مصاحبه محمد حسین سبحانی با آقای سیاوش رستار آخرین عضو جداشده از مجاهدین در آلبانی

   

  مطالب مرتبط :

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

   رجوی دو هدف را دنبال میکرد . هدف اول این بود که اگر به هر دلیل اتفاقی در عراق افتاد اشرف را از دست ندهد و بقول خودش به کانون استراتژیک نبرد  برگردد،  به این منظور که حکومتی مثل ایاد علاوی و خلاصه کسی که با رژیم ایران سر سازگاری نداشته و مایل به بودن مجاهدین در عراق است بعنوان کارت علیه رژیم . هدف دوم از ... مطلب کامل

  دو قرن سکوت

  عبدالحسین زرین‌کوب در سال ۱۳۰۱ در بروجرد زاده شد و در خانواده بسیار باورمندی رشد کرد. تا کلاس ۱۱ را در زادگاهش خواند و همزمان با پافشاری پدرش فقه و تفسیر قرآن و ادبیات عرب آموخت. ۱۶ ساله بود که به تهران رفت و با اینکه رشته‌اش ادبی نبود با رتبه ممتاز دیپلم ادبی گرفت و در دانشکده حقوق نام‌نویسی کرد ولی باز با پافشاری پدرش به زادگاهش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  در همین راستا بود ک باصرف مبالغ هنگفت و کمک لابی هاش در آلبانی تلاش داشت دولت و پلیس این کشور برخلاف تمایل این دولت را وادار و مجبور کند که آقای احسان بیدی رابعد تحمل بی دلیل یکسال زندان سر به نیست ویا حداقل به شکل فجیعی اخراج کند و بقول خودش از شر آقای بیدی خلاص شود اما با هشیاری دوستان و مقامات آلبانی که با ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  از جمله برنامه‌های ناپلئون، ساخت «آسیاب بادی» است که قرار است برای بهبود کیفیت زندگی حیوانات ساخته شود. نقشه اولیه این آسیاب توسط اِسنوبال طرح‌ریزی شده بوده و در ابتدا ناپلئون به مخالفت با آن برمی‌خیزد ولی بعدتر با بیرون راندن اِسنوبال، ایده ساخت آن را دوباره پی می‌گیرد اما به دلیل بی‌کفایتی ناپلئون، ساخت آن به شکل مطلوبی پیش نمی‌رود. در پایان، ساخته شدن این ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند . بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند .وبعد از این ,این مار زخمی شده به این سادگی دست بردار نیست وحتما باید زهرش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  اما این که در کمسیون پوشالی خودتان اطلاعیه صادر میکنید باید بگویم تناقضات داخل ان که من دیده ام کم نیست پس بهتر است از ستاد سیاسی خودت بخواهی که یک بار دیگر اطلاعیه خودتان را مروز بکند واز اینجا به شما میگویم اجازه نمیدهم هر غلطی میخواهید در رابطه با خانوده من بکنید و بگوید دست از سرتان برنمیدارم حتی اگر باشدرودر با شما بایستم و در ... مطلب کامل

  «مزرعه حیوانات» هنوز تعطیل نشده است

  چه بسیار فعالان سیاسی دنیا که مردم و جوانان را به خواندن این کتاب تشویق می‌کنند چرا که سمبولیسم شکل‌گرفته در آن فقط حکایت لنین و استالین و تروتسکی نیست و مابه‌ازای ماجراهای آن در بیشتر حکومت‌های تمامیت‌خواه و توتالیتر، واو به واو، تکرار می‌شود؛ داستانِ انگیزش به بهانه «خوابی» که میجر پیر برای حیوانات و مزرعه دیده، گرسنگی (فقر) و خشم ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  صبح روزی که همه منتظر آزاد شدن احسان بودند(«پنجشنبه 23 مرداد مصادف با 13 اوت») پلیس به او گفته بود که آماده باش که می خواهیم تورا آزاد کنیم! وقتی که خواسته بودند که اورا سوار کنند اواصرار کرده بود که دوستان من می آیند و باید وسایلم را هم آماده کنم که ببرم وقتی که پلیس فهمیده بود گفته بود قبول وسایل را بیاور ولی ما ترا ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  روشن است که مقامات آلبانیایی دخیل در بازداشت و آواره کردن آقای بیدی در مرز یونان سناریوی فرقه مجاهدین خلق در آلبانی را اجرا کرده اند ، چرا که وحشت رجوی از حضور اعضای نجات یافته از فرقه مجاهدین خلق در آلبانی دلایل روشن و مشخصی دارد که با بود و نبود تشکیلات مافیایی این فرقه مافیایی در آلبانی پیوند خورده است. اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  اواخر فیلم، یک قطار کوچک همراه با یک واگن را نشان می دهد که از خیل مسافران زیاد تنها چهار تن از دست زامبی های خونخوار نجات یافته و به سمت مقصد در حرکتند. این جا نیز مرد خبیث و خودشیفته که تا این زمان تعدادی و از جمله راننده قطار را قربانی زنده ماندن خود کرده بود به ویروس آلوده شده و قرار بود تا آخرین ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است.

  مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان می باشد

  تمام حقوق این سایت برای © 2020 ايران قلم. محفوظ است.